پرینتر چیست؟

پرینتر چیست؟
 پرینتر چیست؟

 

پرینتر چیست؟

 چاپگر یک دستگاه است که متن و گرافیک خروجی را از یک رایانه دریافت می کند و اطلاعات را به کاغذ منتقل می کند وشما میتوانید اطلاعات خود را به صورت یک نسخه چاپی دریافت کنید. چاپگرها در اندازه، سرعت، پیچیدگی و هزینه متفاوت هستند. به طور کلی پرینتر گران تر برای چاپ رنگی با وضوح بالا استفاده می شود. البته باید خاطر نشان کرد که در عرصه تولید ماشین های اداری در جهان پاناسونیک جزو بهترین ها می باشد.

از ویژگی های اصلی که در پرینترهای پاناسونیک بسیار مهم هستند میتوان به چندین نکته اشاره کرد که به مختصر به آن پرداخته ایم:

رنگ: رنگ برای کاربرانی که نیاز به چاپ صفحات برای ارائه ها پروژه، نقشه ها و صفحاتی که رنگ آن بخشی از اطلاعات است، اهمیت دارد. پرینترهای رنگی پاناسونیک علاوه بر چاپ رنگ های مختلف می توانند برای چاپ سیاه و سفید به تنهایی تنظیم شوند. چاپگرهای رنگی برای کارکردن گرانتر هستند، زیرا آنها از دو کارتریج جوهر (یک رنگ و یک جوهر سیاه) استفاده می کنند که بعد از چاپ تعداد مشخصی از صفحات باید جایگزین شوند. کاربرانی که نیاز خاصی به رنگ ندارند و تعداد بالایی از صفحات را در روز چاپ می کنند بهتر است از چاپگر تک رنگ سیاه و سفید پاناسونیک استفاده کنند.

 

رزولوشن: رزولوشن چاپگر (وضوح متن و تصاویر بر روی کاغذ) معمولا در نقطه در اینچ (dpi) اندازه گیری می شود. اکثر چاپگرهای ارزان قیمت در مدل های مختلف از جمله پرینترهای پاناسونیک حداقل با 600 نقطه در اینچ، چاپ قابل قبولی ارائه می کنند.

 

سرعت: اگر شما چاپ زیادی انجام دهید، سرعت چاپگر مهم می شود. چاپگرهای ارزان قیمت تنها در حدود 3 تا 6 ورق در دقیقه چاپ می کنند. چاپ رنگی کندتر است. چاپگرهای گرانقیمت بسیار سریعتر هستند.

 

حافظه: اکثر چاپگرها دارای مقدار کمی حافظه (به عنوان مثال یک مگابایت) هستند که توسط کاربر می توانند گسترش دهند. داشتن بیش از مقدار حداقل حافظه مفید است و سریعتر در هنگام چاپ صفحات با تصاویر بزرگ یا جداول با خطوط اطراف آنها (که چاپگر به عنوان یک تصویر بزرگ رفتار می کند).

 

زبان های پرینترهای پاناسونیک

 

زبان های پرینر دستورات را از کامپیوتر به چاپگر می دهند تا به چاپگر نحوه فرمت کردن سند چاپ شده را بیاموزند. این فرمان ها اندازه فونت، گرافیک، فشرده سازی داده ها ارسال شده به چاپگر، رنگ و غیره را مدیریت می کنند. دو زبان پرینتر محبوب ترین Language Controls Postscript و Printer است.

Postscript یک زبان چاپگر است که از عبارات انگلیسی و برنامه های برنامه نویسی برای توصیف ظاهر یک صفحه چاپ شده به چاپگر استفاده می کند. این زبان چاپگر توسط Adobe در سال 1985 ساخته شد. این ویژگی های جدیدی نظیر فونت های طرح ریزی شده و گرافیک برداری را معرفی کرد. در حال حاضر، چاپگرها از کارخانه با پشتیبانی یا پشتیبانی Postscript پشتیبانی می کنند. Postscript به چاپگرها محدود نیست. این می تواند با هر وسیله ای که یک تصویر را با استفاده از نقاط مانند صفحه نمایش، ضبط کننده اسلاید و تنظیم کننده های تصویر ایجاد می کند استفاده شود.

 

 

کلیه حقوق متعلق به نمایندگی پاناسونیک می باشد